Cóz za rzecz przedziwna. Czytanie! – jako galazka oliwna, lub migdalowy kwiat. - Cyprian Kamil Norwid

2018 – Rok Zbigniewa Herberta

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
ustanawia rok 2018
Rokiem Zbigniewa Herberta.

W uchwale przypomniano, że 28 lipca 2018 r. minie 20 lat od śmierci Zbigniewa Herberta – „jednego z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX wieku. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, w uznaniu ogromnych zasług Artysty, postanawia oddać Mu hołd”.

Wystawa:

Konkurs:

„Poeta wszechczasów – Zbigniew Herbert” -zapraszamy po karty pracy do biblioteki.
Wszystkie odpowiedzi można znaleźć na wystawie w bibliotece.

Konkurs wygrała Agata Brejza z klasy VII b

Międzyklasowy Turniej Herbertowski:

29 października, w dniu rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta odbył się Międzyklasowy Turniej Herbertowski. W turnieju udział wzięły 2-osobowe drużyny z każdej klasy. Całość odbyła się na zasadzie gry planszowej. Każda drużyna miała swój pionek i za pomocą kostki do gry losowała, na którym polu się zatrzyma. Numer pola oznaczał jednocześnie numer pytania, na który drużyna musiała odpowiedzieć. Ale nie było koniecznym mieć odpowiedzi w głowie. Można było je znaleźć w bibliotece lub na terenie szkoły. To poszukiwanie miało formę gry terenowej, podczas której uczniowie, przemierzając na czas korytarze szkoły szukali informacji o naszym wybitnym pisarzu na wcześniej przygotowanej wystawie i gazetkach z informacjami o bohaterze turnieju. Drużyna, która najszybciej pokonała całą planszę i pierwsza doszła do mety wygrała. Bezkonkurencyjni w zdobywaniu wiedzy okazali się chłopcy z klasy II LO.