" Ten jest najszczesliwszym z ludzi, któremu nic zapalu do ksiag nie ostudzi." - Jan Kasprowicz

Festiwal Nauki Omnibus – konkurs wiedzy ogólnej

W dniu 20.06.2006 r. odbyła się w szkole po raz pierwszy wielka uroczystość, którą nazwano Festiwal Nauki. Była to impreza obejmująca swoim zasięgiem wszystkich uczniów i nauczycieli, w ramach obchodów Dnia Dziecka.

Festiwal Nauki przebiegał w trzech kategoriach:
- pierwsza - Omnibus - konkurs wiedzy ogólnej
- druga - konkurencje sportowe
- trzecia - konkurencje udzielania I pomocy

Pomysłodawcą i koordynatorem Festiwalu Nauki VI 2006 była Teresa Pająk.

Organizatorami w kategorii Omnibus byli: Katarzyna Buśko, Marzena Wawrzyczek,

Uczestnikami byli przedstawiciele wszystkich klas gimnazjum i liceum. W kategorii Omnibus - 2 uczniów z każdej klasy. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach - część humanistyczna oraz część matematyczno - przyrodnicza. Każda kategoria miała powołanych ekspertów - nauczycieli z poszczególnych przedmiotów, którzy byli autorami pytań. Oni również po wysłuchaniu odpowiedzi, decydowali o zaliczeniu zadania.

W każdej z kategorii uczniowie odpowiadali na 6 pytań dostosowanych do poziomu edukacji. Za każde pytanie można było zdobyć 1 punkt. Razem można było uzyskać 12 punktów oraz dodatkowo 2 punkty za rozwiązanie krzyżówki. Sumy zdobytych punktów wyłoniły zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Zwycięzcami konkursu Omnibus zostali uczniowie klasy III b (Agnieszka Stajer i Robert Antończyk) z liczbą 12 punktów,
II miejsce zajęli uczniowie z kl. I a (Alicja Mołdrzyk i Hanna Poliwka) - 11 punktów,
III - kl. I LO (Justyna Mandrysz i Edyta Lubszczyk) - 10 punktów,
a IV - klasa I b (Justyna Iwaniszczuk i Kamil Wawrzyczek) i II c (Magda Rejbicz i Michał Wita)
z liczbą 9 punktów.

Zrealizowano cele dydaktyczno - wychowawcze:
- wymiana doświadczeń, zdobytej wiedzy i umiejętności,
- zaangażowanie w poznawanie nowych wartości - zróżnicowanie poziomów pytań wg zdobytej wiedzy i umiejętności,
- umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych - wystąpienie jako reprezentacje klasy, "walka" o punkty,
- integracja zespołów klasowych,
- integracja społeczności szkolnej,
- kształtowanie w uczniach poczucia odpowiedzialności za własną edukację, poprzez sumienne wykonywanie obowiązków,
- kreowanie pozytywnych relacji między nauczycielami, uczniami, przyjaznych, ale nie koleżeńskich.

Ostatnia aktualizacja strony: 30 listopada 2016