Sercem domu jest biblioteka. - Jan Parandowski

2010 – Rok Fryderyka Chopina

Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Uchwałą
z dnia 9 maja 2008 r.
oraz Senat Rzeczypospolitej Polskiej Uchwałą z dnia 7 października 2009 r. ustanowił
rok 2010 Rokiem Fryderyka Chopina.

„Senat Rzeczypospolitej Polskiej w 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina, pomny jego zasług dla kultury narodowej i ogólnoświatowej, pragnąc utrwalić sławę wielkiego Polaka, przypominając, że Jego twórczość przyczynia się do rozwoju światowej pianistyki, składa hołd najwybitniejszemu polskiemu kompozytorowi i ustanawia rok 2010 Rokiem Fryderyka Chopina” (fragment uchwały)

chopin1

W bibliotece zostały wykonane 3 wystawy związane z Fryderykiem Chopinem.

chopin-wszechstronny

Konkurs na temat życia i twórczości Chopina.

Bezbłędnie krzyżówkę rozwiązali:

Agata Dziendziel kl. III b, Radosław Rzepiak kl. I b, Natalia Gwiszcz kl. II a, Anna Ślosarek kl. III a, Paulina Urbanek kl. III b, Marcelina Krótki kl. III b, Tobiasz Drescher kl. I c, Zuzanna Pieńkus kl. III b, Weronika Strączek kl. I c, Kornelia Pawliczek kl. III c.

chopin-ceniony

W październiku, miesiącu Konkursu Chopinowskiego, mieliśmy Tydzień z muzyką Chopina, kiedy to można było przyjść do biblioteki i posłuchać muzyki naszego wielkiego kompozytora.