Tu w tej skromnej izdebce, od zgielku miasta daleko, otwieralo sie me serce wraz z sosnowa biblioteka. - Gabriel Karski

Jak nie czytam, jak czytam

edycja 5 – 2023

Po pandemicznej przerwie wraca najpopularniejsza akcja czytelnicza w Polsce.

W środę 7 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Akcja ma na celu promocję czytania dla przyjemności – w miłej atmosferze, bez przymusu. Wszyscy spotkaliśmy się na boisku szkolnym, aby choć na chwilkę oddać się lekturze ulubionej książki. Dziękuję serdecznie wszystkim za zaangażowanie. Pomysłodawcą akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

edycja 4 – 2019

edycja 3 – 2018

Uczniowie Zespołu Szkół w Gogołowej spotkali się tym razem na sali gimnastycznej. Każdy z nich przyniósł swoją książkę,  usiadł wygodnie, następnie oddaliśmy się czytaniu. Można było również zrobić sobie zdjęcie/selfie z aktualnie czytaną książką i wygrać „coś do czytania”. W akcji uczestniczyli również nauczyciele naszej szkoły.

edycja 2 – 2017 r.

Kolejny raz włączyliśmy się w ogólnopolską akcję masowego czytania zorganizowaną przez miesięcznik Biblioteka w Szkole. 1 czerwca o godz. 10.00  spotkaliśmy się na boisku szkolnym, żeby razem czytać i pobić ubiegłoroczny rekord czytania w jednym momencie. W akcji uczestniczyli dyrektor szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz pani bibliotekarka z gogołowskiej filii Gminnej Biblioteki Publicznej, razem ok. 100 osób.

Według badań 63%  dorosłych Polaków nie przeczytało w ciągu roku ani jednej książki, ale my wiemy, że młodzież czyta, więc wspólnie pokazaliśmy to, co dla nas naturalne, czyli czytanie.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnym czytaniu oraz pomagali w organizacji akcji.

A oto relacja fotograficzna:

Jak nie czytam, jak czytam – edycja 1 – 2016 r.

jaknieczytamplakat

Nasza biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję masowego czytania zorganizowaną przez miesięcznik Biblioteka w Szkole. We współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną – Filią w Gogołowej akcja została rozpromowana wśród uczniów i mieszkańców miejscowości. W wyznaczonym czasie spotkaliśmy się na boisku szkolnym, żeby razem czytać i relaksować się przy książce. W akcji uczestniczyli dyrektor szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz mieszkańcy sołectwa, razem 76 osób (reszta była na wycieczce w Warszawie). Wspólnie pokazaliśmy, że czytanie to zjawisko powszechne i dostępne dla każdego.

A oto relacja fotograficzna:

podziekowanie