Ksiazki promienne ! - pelne barw i zycia czaru, nadziei i codziennej troski - plomienne - walka i wiara - sercem dyktowane gloski - miloscia jestescie - madroscia - zyciem! - Stanislaw Stochel

Cykl konkursowy na rok szkolny 2016/2017

W tym roku szkolnym uczniowie zmagali się z następującymi tematami:

•  W październiku uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące literackiej nagrody Nike – w bibliotece została przygotowana wystawa „Nagroda Literacka Nike – rozdanie 20-te”.
  • W listopadzie uczniowie rozwiązywali krzyżówkę na temat Henryka Sienkiewicza – było to związane z obchodzonym właśnie Rokiem Henryka Sienkiewicza.
  • W grudniu do rozwiązania była krzyżówka na temat Wisławy Szymborskiej – w bibliotece przygotowano wystawę „20 lat minęło” upamiętniającą 20-tą rocznicę otrzymania przez poetkę Nagrody Nobla.
  • W styczniu, z okazji ferii zimowych do rozwiązania była krzyżówka „Zimowy oddech na wesoło”.
  • W lutym powstała krzyżówka z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, pytania dotyczyły wiedzy z zakresu języka polskiego.
  • W marcu obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji, dlatego pytania dotyczyły poetów i poezji.

Zwycięzcy cyklu konkursowego:

I miejsce – Mateusz Smolarczyk kl. III b