Ksiazka – nierozdzielny towarzysz, przyjaciel bez interesu, domownik bez naprzykrzenia. - Ignacy Krasicki

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek – 2023 – uczciliśmy wystawką w bibliotece oraz konkursem na postać z bajki Disney’a. W tym roku najbardziej znana wytwórnia filmów rysunkowych Walta Disney’a obchodzi 100-lecie istnienia.

W konkursie uczniowie zajęli kolejno miejsca:

I  – Kacper Frysz, kl. I

II – Alicja Witala, kl. IV

III – Weronika Mitko, kl. V

IV – Hania Witala kl. I, Oliwia Wawrzyczek, kl. III,

V – Kamila Masłowska kl. I , Zosia Pawlas kl. III

W tym roku (2022) Dzień Postaci z Bajek przypadł w sobotę, dlatego już w piątek w bibliotece szkolnej graliśmy w baśniowe bingo. Uczniowie na podstawie czytanych krótkich fragmentów tekstu odgadywali, co to za bajka i kolorowali odpowiedni rysunek. Zabawa była fajna, a w nagrodę dzieci otrzymały baśniowe medale.

W roku 2021 podjęliśmy wiele działań tematycznie związanych z postaciami z bajek, baśni i legend.

Po baśniowym konkursie i baśniowym balu przebierańców przyszedł czas na bajkowe krzyżówki, puzzle i kolorowanki. Dzieci, zwłaszcza młodszych klas chętnie uczestniczyły w zaproponowanej zabawie w bibliotece.

W pandemicznym roku 2020 nie mogliśmy sobie pozwolić na wspólną zabawę.

Mimo tego miesiąc bibliotek zakończyliśmy rozpoczynając Święto Postaci z Bajek. W bibliotece na wystawie pojawili się więc ulubieni bohaterowie bajek. Uczniowie nie mogli uczestniczyć w zajęciach w bibliotece, ale można było zabrać z biblioteki bajkową krzyżówkę oraz kolorowankę.

2019

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzimy 5 listopada, my jednak rozpoczęliśmy Święto Postaci z Bajek na zakończenie miesiąca bibliotek, w ostatnim tygodniu października. W bibliotece pojawiła się wystawa postaci z bajek. Uczniowie podczas zajęć w bibliotece uczestniczyli w bajkowych konkursach, kolorowali obrazki postaci z bajek oraz układali bajkowe puzzle. Zabawa trwała 2 tygodnie.